|
|
Katalog Katarzyna Chwalińska, 2020-05-26 REGNY Inne języki obce, Scenariusze Playing with colours . Zabawa koloramiTEMAT: PLAYING WITH COLOURS. (ZABAWA KOLORAMI) Cele ogólne: * poznanie nazw podstawowych kolorów Cele szczegółowe: *Uczeń : - rozumie nazwy kolorów, - potrafi prawidłowo wymówić nazwy kolorów, - potrafi określić kolor danego przedmiotu, Formy pracy: *zbiorowa *indywidualna Metody pracy: *wizualne (kolorowe plansze) *audytywne (rymowanka) *czynnościowe (wykonywanie poleceń, wykonywanie zadań, nazwy kolorów) Środki dydaktyczne: *Kolorowe plansze *Karty pracy –motyle *Nagrania z muzyką *Kredki PRZEBIEG ZAJĘĆ: 1. Część wstępna zajęć - Powitanie. Nauczyciel wita się z uczestnikami słowami Hello! - Rozgrzewka językowa –przedstawiamy się. Nauczyciel przedstawia się słowami – I am Olga, a następnie zadaje wszystkim pytanie „What’s your name”? Uczestnicy odpowiadają: I am .........(podają swoje imię). 2. Część zasadnicza zajęć - Zabawa „What colour is it?”: Nauczyciel wprowadza wszystkich w tematykę zajęć za pomocą kolorowych piłeczek pokazując je i wypowiadając nazwy kolorów. Wszyscy powtarzają za nauczycielem. W dalszej części każda osoba otrzymuje kolorową piłeczkę. Nauczyciel wypowiada poznane kolory, a zadaniem dzieci jest podniesienie do góry piłeczki z właściwym kolorem. - Zabawa „What colour is missing”: Nauczyciel prosi wszystkie dzieci o zamknięcie oczu, poleceniem – close your eyes, i chowa jeden z wcześniej poznanych kolorów. Następnie zadaniem dzieci jest odgadnięcie jakiego koloru brakuje i podanie jego angielskiej nazwy. - Nauka wierszyka „Colorus”: Nauczyciel mówi wierszyk, a następnie prosi wszystkich, żeby powtarzali za nim, jednocześnie pokazując wymienione w wierszyku kolory. „Red and yellow, green, and blue, I love colours, How about you?” - Zabawa „Cards”: wszyscy siedzą w kręgu. Nauczyciel rozdaje karteczki z kolorami. Następnie włącza muzykę, w tym czasie dzieci podają sobie wcześniej rozdane karteczki. Gdy ucichnie muzyka dzieci przestają podawać sobie karteczki. Nauczyciel wypowiada dwa z wcześniej poznanych kolorów. Osoby, któretrzymają karteczki z wypowiedzianymi kolorami muszą wstać. 3. Część końcowa zajęć - Zabawa „Pretty butterflies”: Nauczyciel rozdaje wszystkim karty pracy. Uczestnicy kolorują motyle, wykorzystując wcześniej poznane nazwy kolorów. Po wykonaniu zadania każdy uczestnik opowiada jakie kolory ma jego motyl. - Pożegnanie. Wszyscy żegnają się słowami Bye!Bye! Wyświetleń: 0
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |