|
|
Katalog Edyta Gaworek, 2020-06-01 Ząbki Joanna Jaroszewska Fizyka, Regulaminy PSO z fizyki - klasa 7 dwujęzycznaSystem oceniania z fizyki klasa 7 dwujęzyczna Przedmiotowy System Oceniania z fizyki jest zgodny ze Statutem Szkoły I. 1. Każdy uczeń jest oceniany zgodnie z zasadami sprawiedliwości. 2. Użycie języka angielskiego na zajęciach jest dostosowane do poziomu jego znajomości przez uczniów oraz stopnia trudności omawianych zagadnień. 3. Najważniejsze jest opanowanie materiału w języku polskim, zgodnie z podstawą programową. Wymagane jest jednak rówież opanowanie wybranych treści w języku angielskim, w tym: - znajomość słownictwa przedmiotowego - opanowanie niektórych definicji - wykonywania prac domowych w j. angielskim - wykonwanie niektórych ćwiczeń i doświadczeń na zajęciach - komunikacja na lekcji 4. Prace klasowe, kartkówki i odpowiedzi ustne są obowiązkowe. Każda forma sprawdzania wiedzy będzie zawierała elementy w języku angielskim. 5. Prace klasowe są zapowiadane, z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem i podany jest zakres sprawdzanych umiejętności i wiedzy. 6. Kartkówki nie muszą być zapowiadane. 7. Uczeń nieobecny na pracy klasowej lub kartkówce musi ją napisać w terminie uzgodnionym z nauczycielem. 8. Każdą pracę klasową, napisaną na ocenę niesatysfakcjonującą ucznia, można poprawić. Poprawa jest dobrowolna i odbywa się w ciągu 2 tygodni od dnia podania informacji o ocenach. Uczeń poprawia pracę tylko raz. Oba stopnie stawiane są do dziennika. 9. Kartkówki nie są poprawiane. 10. Po dłuższej nieobecności w szkole ( powyżej 1 tygodnia) uczeń ma obowiązek nadrobić zaległości w terminie uzgodnionym z nauczycielem. 11. Dopuszcza się testy na początku i na koniec semestru lub roku w zależności od potrzeb – np. diagnozujące. 12. Uczeń ma prawo do dwukrotnego zgłoszenia braku pracy domowej w semestrze. Kolejne braki są równoznaczne z oceną niedostateczną. 13. Aktywność na lekcji nagradzana jest „plusami”. Za sześć zgromadzonych „plusów” uczeń otrzymuje ocenę celującą. Przez aktywność na lekcji rozumiemy: częste zgłaszanie się na lekcji i udzielanie poprawnych odpowiedzi, rozwiązywanie zadań w czasie lekcji, aktywną pracę w grupach. 14. Przy ocenianiu, nauczyciel uwzględnia możliwości intelektualne ucznia. II. Pomiar osiągnięć uczniów może odbywać się za pomocą następujących narzędzi: a) prac klasowych b) kartkówek c) odpowiedzi ustnej d) pracy domowej e) innej formy aktywności, np. udział w konkursach, wykonywanie pomocy dydaktycznych, prezentacje f) obserwacji ucznia: • przygotowanie do lekcji • aktywność na lekcji • praca w grupie III. Na lekcjach fizyki oceniane są następujące obszary ucznia: 1. Wykorzystanie pojęć i wielkości fizycznych do opisu zjawisk oraz wskazywanie ich przykładów w otaczającej rzeczywistości. 2. Rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem praw i zależności fizycznych 3. Planowanie i przeprowadzanie obserwacji lub doświadczeń oraz wnioskowanie na podstawie ich wyników. 4. Posługiwanie się informacjami pochodzącymi z analizy materiałów źródłowych, w tym tekstów popularnonaukowych. 5. Prezentowanie wyników swojej pracy w różnych formach. 6. Aktywność na lekcjach, praca w grupach i własny wkład pracy ucznia. 7. Znajomość słownictwa przedmiotowego, opanowanie niektórych defiicji oraz komunikowanie się na lekcji w języku angielskim. IV. Kryteria oceny semestralnej i rocznej. 1. Punkty uzyskane z prac klasowych i sprawdzianów przeliczane są na stopnie wg następującej skali: 0% – 29% ndst 30% - 50% dop 51% - 70% dst 71% - 89% db 90% - 95% bdb 96% - 100% cel a) przy górnej i dolnej granicy % uwzględniany jest znak „+” i „-” 2. Ocenę roczną wystawia się na podstawie uzyskanych ocen w ciągu całego roku i nie jest ona średnią arytmetyczną tych stopni. W ocenianiu uczniów obowiązuje trzystopniowa waga ocen. PSO podlega ewaluacji na koniec roku szkolnego oraz na zakończenie każdego cyklu edukacyjnego. Wyświetleń: 0
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |