Katalog

Mateusz Sobkowski, 2020-06-08
Konin

Język angielski, Scenariusze

Eco-land Fun! Ochrona środowiska.

- n +

Temat: Eco-land Fun! Ochrona środowiska.

Umiejętności zgodne z podstawą programową:
życie rodzinne i towarzyskie (członkowie rodziny, koledzy, przyjacielem, czynności życia codziennego, formy spędzania czasu wolnego),
1.12 - świat przyrody (pogoda, rośliny i zwierzęta, krajobraz),
4.1 - uczeń tworzy kilkuzdaniowe wypowiedzi ustne według wzoru (opisuje ludzi, przedmioty i miejsca),
4.2 - uczeń opowiada o czynnościach życia codziennego,
10, 12, 13 - wykorzystywanie technik samodzielnej pracy nad językiem, stosowanie strategii komunikacyjnych, posiadanie świadomości językowej, współdziałanie w grupie.

Cele ogólne lekcji:
zapoznanie się ze strukturą i zasadami użycia Zerowego Okresu Warunkowego,
kształtowanie umiejętności poprawnego budowania zdań z użyciem Zerowego Okresu Warunkowego,
kształtowanie umiejętności poprawnego wypowiadania się w języku angielskim.

Cele szczegółowe lekcji:
uczeń zna i posługuje się słownictwem w zakresie tematów z Podstawy Programowej; Życie rodzinne i towarzyskie oraz Świat Przyrody,
uczeń rozumie zastosowanie nowej struktury gramatycznej i stara się ją zastosować w poprawny sposób,
uczeń rozumie znaczenie słownictwa używanego podczas lekcji,
uczeń doskonali umiejętności interpersonalne poprzez współpracę w parach/grupie,
uczeń doskonali umiejętności ćwiczenia ze słuchu, rozumie znaczenie zadawanych pytań i potrafi udzielić na nie odpowiedzi.

Pomoce dydaktyczne:
podręcznik,
zeszyt ćwiczeń,
materiały przygotowane przez nauczyciela,
komputer, tablica interaktywna.
Formy pracy:
praca indywidualna,
praca w parach,
praca z całą klasą.

Przebieg lekcji:
czynności organizacyjne,
rozgrzewka językowa - przypomnienie słownictwa poznanego na ostatnich lekcjach,
zapisanie tematu w zeszycie – przedstawienie celu lekcji,
nauczyciela za pomocą przygotowanych materiałów wprowadza uczniów w zagadnienie poprawnego użycia Zerowego Okresu Warunkowego,
krótkie przypomnienie czasu gramatycznego Present Simple,
uczniowie indywidualnie rozwiązują zadanie z podręcznika, polegające na budowie zdań z użyciem Zerowego Okresu Warunkowego,
uczniowie w grupach rozwiązują zadnie 5 oraz 6 z zeszytu ćwiczeń (str. 26) po czym, następuje sprawdzenie,
podsumowanie zajęć – dokończenie zdania: Dzisiaj nauczyłem/-am się…., ocena uczniów,
zadanie pracy domowej: „Napisz pięć zdań z użyciem Zerowego Okresu Warunkowego”,
pożegnanie uczniów.


Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.