|
|
Katalog Katarzyna Włodarczyk, 2020-08-24 Warszawa Zajęcia zintegrowane, Konspekty scenariuszScenariusz zajęć zintegrowanych w klasie 1 a Krąg tematyczny: „Zwierzęta domowe” Temat zajęć: „Moje wymarzone zwierzę” Cele ogólne: Wskazywanie cech charakterystycznych ssaków na przykładzie zwierząt domowych. Cele szczegółowe Uczeń: • uczestniczy w rozmowie na zadany temat, • dokonuje analizy wzrokowo- słuchowej wyrazów, • określa podstawowe warunki konieczne do rozwoju zwierząt domowych, • dodaje i odejmuje w zakresie 10. Metody pracy: • podające (objaśnienie, pogadanka) • problemowe (aktywizujące) • praktycznego działania (ćwiczenia) Formy pracy: • indywidualna • grupowa • zbiorowa Środki dydaktyczne: multibook- „Elementarz XXI wieku”, książki „Elementarz XXI wieku” klasa 1 (podręcznik i ćwiczenie- nauczanie zintegrowane cz.1), zdjęcia zwierząt domowych, prezentacja w programie Power Point, kartoniki z cyframi, karty pracy. Przebieg zajęć 1. Wprowadzenie do tematu lekcji. Marzymy o posiadaniu zwierzątka. Swobodne wypowiedzi na temat marzeń związanych z posiadaniem zwierzątka w domu. Prezentacja ilustracji, zdjęć zwierząt domowych. 2. „Marzenie”- praca z tekstem. Słuchanie wiersza czytanego przez nauczyciela. Ustalanie bohaterki wiersza i jej marzeń. Udzielanie odpowiedzi na pytania związane z tekstem. Ustalanie na podstawie wiersza dlaczego ludzie hodują zwierzęta domowe. 3. Jak wyglądam i jakie mam potrzeby? Precyzowanie wyrażenia zwierzęta domowe.Podawanie przykładów zwierząt domowych i oglądanie prezentacji z ilustracjami zwierząt. Wskazywanie podobieństw między nimi. Ustalanie cech charakterystycznych w budowie ssaków. (ćw. 3 i 4 str. 91). Nazywanie czynności wykonywanych codziennie przy opiece nad zwierzętami domowymi. Dostrzeganie zagrożeń wynikających z różnych zaniedbań w opiece nad nimi. (ćw. 1 i 2 str. 90) 4. Zabawy słowem. Analiza i synteza sylabowa i głoskowa wyrazów. Podział na sylaby wyrazów podawanych przez nauczyciela: karmić, poić, bawić, wyprowadzać. Podawanie ilości sylab i głosek w nazwach zwierząt domowych np.: rybki, chomik, kot, pies, żółw, kanarek, papuga itp. 5. Pies, najlepszym przyjacielem człowieka. Dodawanie i odejmowanie w zakresie 10, kolorowanie obrazka wg podanego kodu. 6. Podsumowanie zajęć. Lubię lub nie lubię. Nauczyciel rozpoczyna zdanie, a dzieci je kończą, np.: Lubię psy, ponieważ…Ze wszystkich zwierząt domowych najbardziej podoba mi się…, ponieważ…itp. Wyświetleń: 0
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |