|
|
Katalog Katarzyna Włodarczyk, 2020-08-24 Warszawa Zajęcia zintegrowane, Konspekty scenariuszScenariusz zajęć zintegrowanych w klasie 3 c Krąg tematyczny: „W Europie” Temat zajęć: „Przygody psa Lampo” Cele ogólne: Wskazywanie Włoch na mapie Europy- określanie położenia. Cele szczegółowe Uczeń: • rozwiązuje przykłady na dodawanie, odejmowanie i mnożenie sposobem pisemnym, • opowiada wybrane przygody głównego bohatera, • porządkuje kolejność wydarzeń lektury, • nadaje tytuły przygodom głównego bohatera, • pisze czasowniki w czasie przeszłym, teraźniejszym i przyszłym, • klasyfikuje wyrazy według podanych części mowy, • wytycza na mapie Włoch trasę głównego bohatera lektury, • odpowiada na pytania do quizu dotyczącego lektury. Metody pracy: • podające (objaśnienie, pogadanka) • problemowe (aktywizujące) • praktycznego działania (ćwiczenia) Formy pracy: • podające (objaśnienie, pogadanka) • problemowe (aktywizujące) • praktycznego działania (ćwiczenia) Środki dydaktyczne: egzemplarze lektury Romana Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją”, multibook- „Elementarz XXI wieku”, podręczniki „Elementarz XXI wieku” klasa 3 (ćwiczenie- nauczanie zintegrowane cz.4), prezentacja w programie Power Point, karty pracy, mapa Europy, mapa Włoch. Przebieg zajęć 1. Wprowadzenie do tematu lekcji. Rozwiązywanie działań matematycznych- dodawanie, odejmowanie, mnożenie sposobem pisemnym. Porządkowanie wyników. Ustalanie hasła- motywu przewodniego zajęć. 2. Podróże psa Lampo po włoskim kraju- lokalizacja oraz informacje o miejscu akcji. Przypomnienie miejsca akcji lektury. Wskazanie państwa włoskiego na mapie oraz jego stolicy. Ocena odległości Włoch od Polski. Określenie położenia geograficznego. Prezentacja najważniejszych wiadomości. 3. „Przygody Lampo”- plan wydarzeń oraz tras podróży pokonywanych przez psa. Porządkowanie wydarzeń lektury. Wyszukiwanie w lekturze nazw miast odwiedzanych przez głównego bohatera- zaznaczanie ich na mapie. Nadawanie tytułu przygodzie opisanej w ćwiczeniu. Sprawdzanie znajomości lektury. 4. „Przygody psa Lampo”- rysowanie historyjki obrazkowej. Losowanie tytułów wydarzeń do historyjki, tworzenie obrazków i umieszczanie ich na tablicy. 5. Rzeczowniki, czasowniki, przymiotniki- utrwalanie części mowy. Wykonywanie ćwiczeń gramatycznych utrwalających znajomość poznanych części mowy. 6. Podsumowanie zajęć. Quiz dotyczący lektury- praca w grupach. Uczniowie odpowiadają na pytania dotyczące omawianej lektury. Za każdą prawidłową odpowiedź grupa otrzymuje punkt. Wyświetleń: 0
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |