![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
AWANS | INFORMACJE | FORUM | Dla nauczyciela | Dla ucznia | LOGOWANIE |
![]() |
![]() |
Katalog Paulina NIemierska, 2020-12-04 Łódź Zajęcia przedszkolne, Scenariusze Dzień bez skarpetekSCENARIUSZ ZAJĘĆ „DZIEŃ BEZ SKARPETEK” 21.10.2020 Prowadząca: Paulina Niemierska Miejsce: Przedszkole Lingwistyczne „Dobry Start” w Łodzi Grupa: „Smerfy” 3-4 latki Temat: „Dzień bez skarpetek” - wspólne zabawy. Cele ogólne: - nazywanie poszczególnych elementów garderoby i dopasowanie ich do odpowiednich części ciała - rozwijanie orientacji w schemacie własnego ciała - zachęcenie do wspólnej zabawy - integracja grupy Cele szczegółowe: Dziecko: - nazywa i wskazuje części ciała i elementy z garderoby, - odczuwa radość i przyjemność wspólnej zabawy z kolegami i koleżankami z grupy - wykonuje ćwiczenia gimnastyczne - współdziała w grupie - dopasowuje skarpetki do pary - bierze aktywny udział w grach i zabawach Metody: - słowne - czynne - zabawy - burza mózgów Formy pracy: - praca z całą grupą; - praca w małych grupach; - praca indywidualna. Środki dydaktyczne: - piosenka „Wesoły pociąg” - tamburyno - plakaty z ubraniami dzieci - worek ze skarpetkami - sylwety skarpetek - woreczki gimnastyczne Przebieg zajęć: 1.Powitanie się piosenką „Witam Was”. 2.Zabawa słowna „Mam na sobie ...”: Zadaniem dzieci jest dokończyć zdanie w co są ubrani np. „Mam na sobie czerwoną sukienkę”. 3.Podróż do „Ubraniolandii”: Dzieci ustawiają się w pociąg do wspólnej podróży przy piosence „Wesoły pociąg” i informuje przez mikrofon, że dzisiaj dzieci odbędą wycieczkę do krainy ubrań. 4.Pierwsza stacja „Czapeczkowo”: Pociąg zatrzymuje się, dzieci siadają na dywanie, wspólnie z nauczycielem rozwiązują zagadki. Miewa daszek z przodu, chociaż to nie domek Chroni przed słońcem i chłodem, włożona na głowę. (czapka) 3. Druga stacja - „bluzeczkowo: Dzieci wsiadają do pociągu i ruszają w dalszą podróż przy piosence, pt. „Wesoły pociąg”. Pociąg zatrzymuje się, dzieci siadają na dywanie i słuchają zagadki czytanej przez nauczyciela. „Mają długie lub krótkie rękawy, żeby je samodzielnie ubrać, niezłej trzeba nabrać wprawy.” (bluzka) 4. Trzecia stacja - „spodenkowo” Dzieci wsiadają ponownie do pociągu i ruszają w dalszą podróż przy piosence, pt. „Wesoły pociąg”. Pociąg zatrzymuje się, dzieci siadają na dywanie i słuchają zagadki czytanej przez nauczyciela. „Zawsze będzie Ci wygodnie, gdy w zimę na nogi włożysz....” (spodnie) 5.Zabawa z woreczkami „Zbieramy grzybki”: Zadaniem dzieci jest palcami u nóg złapać woreczki - grzybki i podnieść do góry. Zadanie powtarzamy kilka razy. 6. Czwarta stacja - „skarpetkowo” Dzieci wsiadają jeszcze raz do pociągu i ruszają w dalszą podróż przy piosence, pt. „Wesoły pociąg”. Pociąg zatrzymuje się, dzieci siadają na dywanie i słuchają zagadki czytanej przez nauczyciela. „Gdy stopy się z zimna zamienić chcą w lód, szybciutko je załóż, a stanie się cud!” (skarpetki) 7. ”Skarpetki do pary” - zadanie polegające na dopasowaniu do siebie takich samych skarpetek. 8. „Skarpetkowy pokaz mody” - Pani Skarpetina przygotowuje czerwony dywan i zaprasza dzieci do zaprezentowania swoich skarpetek, które dzieci założyły tego dnia do przedszkola. 9. Pamiątkowe zdjęcie szalonych skarpetek dzieci. Zgłoś błąd Wyświetleń: 0
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |