![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
AWANS | INFORMACJE | FORUM | Dla nauczyciela | Dla ucznia | LOGOWANIE |
![]() |
![]() |
Katalog Magdalena Grzelak, 2021-01-14 Trzebnica Matematyka, Konspekty dzielenie z resztąTEMAT: Dzielenie z resztą. Klasa IV CELE LEKCJI: - ogólny - uczeń wykonuje dzielenie z resztą; - operacyjny uczeń : o wykonuje dzielenie z resztą i sprawdza wynik; o oblicza reszty z dzielenia; FORMA PRACY: - wspólnym frontem; METODY: - oparta na słowie mówionym- pogadanka o tym, jak podzielić 25 cukierków na 3 osoby; - oparta na słowie pisanym i mówionym- uczniowie robią przykłady na tablicy i w zeszycie; ŚRODKI: 25 cukierków; PRZEBIEG LEKCJI 1 ETAP (10 minut) Witam uczniów. Sprawdzam obecność i zadanie domowe (uczniowie czytają głośno rozwiązanie). 2 ETAP (5 minut) Wybieram trzech ochotników. Pytam uczniów, jak podzielić po równo 25 cukierków między wybrane osoby (by te osoby miały jak najwięcej cukierków) ? Czy mogę to zrobić ? Ile cukierków mi zostanie ? Zapisuję na tablicy: 25 to 3 * 8 i 1 reszty 25 = 3 * 8+1 (Tak będziemy sprawdzać, czy dobrze podzieliliśmy). 3 ETAP (15 minut) Uczniowie robią przykłady na tablicy: Zad. Wykonaj dzielenie z resztą i sprawdź wynik. a) 27:6 = b) 58:8 = c) 48:6 = d) 43:4 = e) 66:7 = f) 88:9 = g) 93:10 = h) 56:25 = 4 ETAP (15 MINUT) Zad.1 Ile ( najwięcej ) orzechów kokosowych może kupić osoba, mająca 22 złote, jeżeli jeden kosztuje 6 złotych ? Czy zostanie wtedy jeszcze jakaś reszta ? Zad.2 Duża tabliczka czekolady kosztuje 8 zł. Ile takich tabliczek czekolady można kupić, mając 54 zł ? Czy wystarczy jeszcze pieniędzy na dwie mniejsze tabliczki czekolady, jeżeli jedna mniejsza tabliczka kosztuje 3 zł ? Zgłoś błąd Wyświetleń: 0
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |