Katalog

Anita Mikielewicz , 2022-06-02
Wrocław

Język angielski, Scenariusze

Writing a postcard - pisanie pocztówki

- n +

KONSPEKT ZAJĘĆ

KLASA 7

TEMAT: Writing a postcard.

CELE:
-uczeń zna wyrażania związane ze spędzaniem wolnego czasu,
-uczeń zna różne formy tekstów,
-uczeń potrafi napisać tekst ze słuchu,
-uczeń potrafi pracować z monitorem multimedialnym,
-uczeń potrafi budować zdania w czasie Present Perfect,
-uczeń potrafi pracować w grupie.

POMOCE DYDAKTYCZNE
-zeszyt, tablica, karty obrazkowe, monitor multimedialny, karty pracy dla uczniów
-linki: https://learningapps.org/display?v=p3437awta21

FORMY PRACY
- zbiorowa, indywidualna, grupowa

METODY PRACY:
-słowna
-zabawa dydaktyczna
-ćwiczebna
-pokaz
-ekspresyjna

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

1. Przywitanie.
2. Sprawdzenie obecności.
3. Praca samodzielna. Nauczyciel prosi uczniów o otworzenie zeszytów i zapisanie w nim tekstu który zostanie odczytany. Pierwsze czytanie tekstu jest szybkie, drugie wolniejsze i trzecie najwolniejsze. Po trzech odczytaniach uczniowie pracują w parach w celu uzupełnienia tekstu. Następnie nauczyciel prosi o zdefiniowanie jaki rodzaj tekstu został właśnie napisany. Później tekst wyświetlany jest na monitorze a uczniowie poprawiają ewentualne błędy.
4. Praca w grupach. Uczniowie zamykają zeszyty. Nauczyciel rozdaje karty pracy na których jest tekst z dyktanda ale ma drobne zmiany. Zadaniem uczniów jest zamiana podkreślonych słów na te które były w dyktandzie.
5. Praca z monitorem. Zadaniem uczniów jest pogrupowanie przydatnych wyrażeń podczas tworzenie pocztówki na poszczególne kategorie.- link
6. Praca zbiorowa. Uczniowie utrwalają zwroty związane ze spędzaniem wolnego czasu. Obrazki oraz podpisy są zawieszone na tablicy kredowej.
7. Praca samodzielna. Nauczyciel pyta uczniów o to co już dotychczas robili oraz w jakim czasie zostało zadane pytanie. Uczniowie przypominają jak wygląda budowa czasu Present Perfect. Nauczyciel używa wyrażeń znajdujących się na tablicy np. „Have you ever read a novel?” zadaniem uczniów jest odpowiedzieć na to pytania pełnym zdaniem np. : Yes/No. I have / haven’t read a novel. Następnie uczniowie zapisują w zeszytach 3 zdania o czynnościach, które robili.
8. Podsumowanie
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.