![]() |
![]() |
Katalog Wioleta Ziehlke, 2022-08-12 RYTEL Język angielski, Konspekty KonspektARKUSZ HOSPITACYJNY Imię i nazwisko nauczyciela: Wioleta Ziehlke Przedmiot: Język angielski Klasa: VIa (szkoła podstawowa) Data: 02.03.2021 r. Temat lekcji: Czas Past Simple: zdania twierdzące i przeczące z czasownikami regularnymi i nieregularnymi. Typ lekcji: wprowadzająca i zaznajamiająca z nowym materiałem Cele lekcji: Cele ogólne: - rozwijanie kompetencji językowych umożliwiających porozumiewanie się w języku obcym - pogłębianie znajomości struktur gramatycznych Cele operacyjne: Po lekcji uczeń: - zna czasowniki regularne i nieregularne, umie zbudować z nimi zdania w czasie przeszłym, - wie, jak tworzy się zdania przeczące i twierdzące w czasie Past Simple, - zna zasady dotyczące pisowni czasowników regularnych w formie Past Simple - potrafi użyć poznane czasowniki w zdaniach - potrafi właściwie wypowiedzieć czasowniki w czasie przeszłym Metody nauczania: poglądowa, słowna, burza mózgów, słuchanie, gier dydaktycznych, programowane (z użyciem komputera), Techniki realizacji w / w metod: praca z podręcznikiem, praca z tablicą multimedialną, praca z aplikacjami: Quizlet, Bamboozle, Wordwall, Microsoft Teams. Formy pracy: zbiorowa, grupowa, indywidualna Środki dydaktyczne: zeszyt, tablica whiteboard, aplikacje: Quizlet, Bamboozle, Wordwall, Microsoft Teams, oprogramowanie do podręcznika, podręcznik, zeszyt ćwiczeń, odtwarzacz nagrań Przebieg lekcji : 1. Przywitanie. 2. Nauczyciel przedstawia cele lekcji. 3. Uczniowie przypominają sobie słownictwo z poprzednich zajęć poprzez pracę w grupie – rozwiązywanie quizu w aplikacji Quizlet oraz rozwiązywanie ćwiczenia na stronie „Wordwall”. 4. Wprowadzenie tematu – Czas Past Simple: zdania twierdzące i przeczące z czasownikami regularnymi i nieregularnymi. 5. Zadanie z podręcznika – słuchanie tekstu. Praca z tekstem pisanym. Wyszukiwanie czasowników regularnych i nieregularnych w tekście. 6. Wspólne uzupełnienie notatki w pliku Microsoft Word. 7. Zadanie z podręcznika: budowanie zdań przeczących. 8. Wykonywanie ćwiczeń w zeszycie ćwiczeń. 9. Utrwalenie słownictwa poznanego w czasie lekcji poprzez grę drużynową w aplikacji „Bamboozle”. Informacja o kartkówce z poznanego słownictwa. 11. Podsumowanie lekcji. Samoocena lekcji: Wyświetleń: 0
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |