Katalog

Katarzyna Lipińska
Zajęcia zintegrowane, Scenariusze

"Naopaki" - scenariusz zajęć zintegrowanych z elementami języka angielskiego w klasie III

- n +

Konspekt zajęć zintegrowanych z elementami języka angielskiego przeprowadzonych w klasie III

W oparciu o podręcznik "Wesoła Szkoła"

Ośrodek tematyczny: Na wesoło
Temat dnia: Naopaki

Cele ogólne:
- zabawa słowem, tworzenie humorystycznych wyrażeń
- doskonalenie rozwiązywania i układania zadań tekstowych
- utrwalanie słownictwa poznanego na lekcjach języka angielskiego
- doskonalenie techniki gry na flecie

Cele szczegółowe:
Uczeń:
- czyta wyrazy w języku angielskim i rozumie ich znaczenie
- słucha wiersza i rozumie zawarty w nim humor
- zna barwy lokalne
- rozróżnia rodzaj rzeczowników i przymiotników
- gra na flecie dźwięk h obniżony o pół tonu
- czyta zapis nutowy
- dokonuje obliczeń w zakresie 10000
- redaguje swobodny tekst o wydźwięku humorystycznym
- samodzielnie układa krzyżówkę
- zgodnie współpracuje w grupie

Metody wg Okonia:
- asymilacji wiedzy
- waloryzacyjne: ekspresyjne, impresyjne
- praktyczne

Formy pracy:
- zbiorowa jednolita
- grupowa jednolita
- indywidualna jednolita i zróżnicowana

Środki dydaktyczne i materiały: książki "Wesoła szkoła" klasa III cz.3, kartki z krzyżówkami, karteczki z angielskimi słówkami do podziału na grupy, flety, kartki do tworzenia swobodnych tekstów, kredki

Przebieg zajęć:
1.Wprowadzenie do tematu zajęć:
- Powitanie klasy
- Indywidualne powitanie wybranych uczniów (Good bye.How are you today?)
- Indywidualne układanie pytań do krzyżówki. Ustalenie hasła - tytułu wiersza
(kury,kot,pies, staw,koza,kaczka,młyn - NAOPAKI)
 
      H E N S    
        C A T    
        D O G    
          P O N D
      G O A T    
    D U C K      
W I N D M I L L  
- Próba wyjaśnienia znaczenia słowa "naopaki"

2.Słuchanie czytanego przez nauczyciela wiersz "Naopaki"
3.Wypowiedzi uczniów związane z treścią utworu
4.Samodzielne tworzenie wyrażeń o wydźwięku humorystycznym. Ćw.1 K.18
5.Indywidualne czytanie wiersza ze zwróceniem uwagi na jego humor.
6.Wypowiedzi na temat ilustracji do wiersza.
7.Poprawianie plastycznych naopaków. Barwy lokalne. Określanie rodzaju rzeczowników i przymiotników. Ćw.3 K.18
8.Śpiewanie piosenki "Head and shoulders" na opak (od końca).
9.Muzyczne naopaki. Ćw.1 K.19
10.Wprowadzenie znaku muzycznego "bemol". Ćw.2 K.19
- granie na fletach dźwięku h obniżonego o pół tonu
- analiza zapisu nutowego utworu pt. "Melodia". Ćw.4 K.19
11.Wspólne rozwiązywanie zadania tekstowego
25 cows are in the barn. 16 hens are in the henhouse.
How many animals are at the farm?

12.Rozwiązywanie zadań tekstowych "na opak". Ćw.1,2,3,4,5,8 K.M.12
13.Redagowanie ilustrowanego opowiadania "na opak" rozpoczynającego się od słów : "Na brzegu słodkiego morza siedział młody staruszek..."
-podział klasy na pięcioosobowe zespoły (wg grup tematycznych "colours": white , red, blue, green, brown, "pets": dog, cat, rabbit, hamster, genuine pig, "farm pizza, cheese, "numbers": twenty, one, five, ten, six.
14.Prezentacja prac. Wybór najzabawniejszego opowiadania.
15.Granie na fletach utworu "Melodia".
16.Układanie własnej krzyżówki. Ćw. 5 K.19
17. Zadanie pracy domowej.
18.Ocena i podsumowanie dnia.

Opracowanie: Katarzyna Lipińska
Szkola Podstawowa nr 51 w Łodzi

Wyświetleń: 4003


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.