Katalog

Janina Liskiewicz
Różne, Prezentacje

Działalność Koła Filatelistycznego

- n +

OPIS DZIAŁALNOŚCI KOŁA FILATELISTYCZNEGO.

Kółko zainteresowań filatelistyką przy naszej szkole zostało założone w dniu 1 września 1980 roku i otrzymało numer rejestracyjny 25/S Polskiego Związku Filatelistycznego Okręgu Małopolskiego.
W tym roku będziemy obchodzić 23 rocznicę istnienia.
Opiekunami Kółka Filatelistycznego są:
- z ramienia Rady Pedagogicznej - p. Janina Liskiewicz
- z ramienia Okręgu Polskiego Związku Filatelistów w Krakowie - p. Bolesław Ciesielski

Wyróżniająca się praca opiekunów zyskuje uznanie władz Związku Filatelistów i w każdym roku przynosi sławę naszej szkole i naszemu miastu Skawinie.

W każdym roku szkolnym od początku istnienia Kółka młodzież naszej szkoły brała i bierze udział w konkursach- Maratonach Filatelistycznych, wystawach zbiorów znaczków i całostek filatelistycznych, projektów znaczków i gazetek filatelistycznych.

Udział naszych uczestników Koła Filatelistycznego w wystawach ogólnopolskich ,wojewódzkich i międzynarodowych przynosił i przynosi sławę naszej szkole i sławi jej imię.

Do najaktywniejszych uczestników Koła w latach 1980- 2003 należeli i należą:
1. Kaleński Łukasz- I miejsce w ogólnopolskich konkursach na projekty znaczków pocztowych na temat: "POKÓJ DZIECIOM", "MUZYKA POLSKA",
2. Strzelecki Tobiasz- zdobywał i nadal zdobywa medale brązowe, srebrne i pozłacane na wystawach filatelistycznych ogólnopolskich a także międzynarodowych w Bratysławie i Kijowie za wystawienie zbiorów znaczków i całostek na temat: "CHWAŁA ORĘŻA POLSKIEGO" i "BAŁTYK-MORZEM POKOJU".
3. Patkaniowski Bartosz- zdobył brązowy medal na wystawie wojewódzkiej w Krakowie za zbiór znaczków na temat: "SPORT NA ZNACZKACH POCZTOWYCH",
4. Strzelecki Franciszek-Jakub -zdobywa systematycznie I miejsca za opracowywane projekty gazetek filatelistycznych na różne tematy.

Wielu naszych uczniów i uczennic otrzymało dyplomy i świadectwa wyróżnienia za opracowane projekty znaczków pocztowych i gazetek filatelistycznych.

Działalność naszego Koła Filatelistycznego była i jest opisywana w czasopismach filatelistycznych i gazetach województwa małopolskiego.

Uczestnicy naszego Koła, których liczebność wynosiła w poszczególnych latach od 15 do 38 byli nagradzani odznakami młodzieżowymi Polskiego Związku Filatelistów.

Odznaki brązowe otrzymało 48 uczestników, odznaki srebrne otrzymało 23 uczestników.

Zarząd Główny Polskiego Związku Filatelistów w Warszawie przyznał za wybitne osiągnięcia i działalność filatelistyczną wśród młodzieży:

Pani Dyrektor Szkoły mgr Halinie Boba - HONOROWĄ SREBRNĄ ODZNAKĘ
Pani Janinie Liskiewicz -opiekunowi Koła -HONOROWĄ SREBRNĄ ODZNAKĘ
Panu Bolesławowi Ciesielskiemu- opiekunowi Koła z ramienia Związku Filatelistycznego- HONOROWĄ ODZNAKĘ ZŁOTĄ oraz MEDAL za działalność filatelistyczną w Okręgu Małopolskim.

W bieżącym roku szkolnym nasze Koło zrzesza 15 członków i nadal prowadzi działalność filatelistyczną na terenie szkoły.

Opiekun Koła Opiekun z ramienia Zarządu
Janina Liskiewicz Bolesław Ciesielski.

Opracowanie:Janina Liskiewicz
opiekun Koła Filatelistycznego
działającego w Szkole Podstawowej Nr2 w Skawinie województwo małopolskie.

Wyświetleń: 1014


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.