Katalog

Aneta Stafińska, 2013-04-16
Wielogłowy

Język niemiecki, Scenariusze

SCENARIUSZ ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA KLASY I GIMNAZJUM

- n +

SCENARIUSZ ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH
Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO
DLA KLASY I GIMNAZJUM

TEMAT LEKCJI: „Das ist meine Familie”
CELE PRZEWIDZIANE DO OSIAGNIĘCIA:
- uczeń potrafi nazwać członków rodziny
- uczeń potrafi określić przynależność

METODY I FORMY PRACY:
- praca indywidualna
- plenum

MATERIAŁY DYDAKTYCZNE:
- podręczniki
- książka ćwiczeń

PRZEBIEG LEKCJI:
1. Powitanie, sprawy organizacyjne, sprawdzenie zadania domowego. (plenum)
2. Nauczyciel zwraca uczniom uwagę na wierszyk: Przed słuchaniem i czytaniem dobrze poznać jest zadanie!
Nauczyciel rozwiesza planszę z nazwami członków rodziny. Uczniowie przepisują nowe słówka do zeszytu. Uczniowie czytają polecenie ćwiczenia z podręcznika. Następnie analizują wraz z nauczycielem drzewo genealogiczne. Uczniowie czytają dialog i zapisują imiona w drzewie genealogicznym. (plansza z nazwami członków rodziny podręcznik, zad.1, str.38, praca w plenum)
3. Uczniowie czytają ponownie tekst i wpisują nazwy członków rodziny Judith pod fotografiami (podr. zad.2, s.39, praca indywidualna)
4. Uczniowie uzupełniają zdania zgodnie z zadaniem 1. Następnie uzupełniają regułę. (podr. Grammatik 3, str.39, praca indywidualna, praca w plenum)
5. Uczniowie rozwiązują ćwiczenia 8-10 z książki ćwiczeń (książka ćwiczeń, ćwiczenia 8,9,10, str.26, praca indywidualna)
6. Nauczyciel zadaje pracę domową: książka ćwiczeń, ćwiczenie 11, str.27



Wyświetleń: 862


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.