![]() |
![]() |
Katalog Marlena Antosik, 2020-05-19 Ostrowsko Język niemiecki, Scenariusze Was kann ich schon?- podsumowanie poznanych wiadomościTemat lekcji: Was kann ich schon? – utrwalenie poznanych w klasie II wiadomości Klasa II SP Czas trwania: 45 minut Cele lekcji: • uczeń utrwala poznane w klasie II wiadomości w zakresie następujących tematów: - przybory szkolne - obiekty w mieście - polecenia - części ciała - pytanie o samopoczucie - nazwy ubrań - piosenka „Komm und tanz mit mir” Metody nauczania: gry i zabawy językowe: Zeig mir bitte…, Kettenűbungen, Fliegenklatsche, Ballspielen, dopasowywanie nazwy do obrazka, ćwiczenia interaktywne Forma pracy: Indywidualna, grupowa Środki dydaktyczne: Tablet, tablica interaktywna, karty obrazkowe, podpisy do kart obrazkowych, plakat, magnetofon, płyta CD, klapki na muchy, piłka, skakanka, paletki do tenisa, czepek do pływania, mikrofon, Przebieg lekcji: 1. Nauczyciel wydaje uczniom polecenia, mówiąc: Kinder zeigt mir bitte den Kuli… Uczniowie pokazują zgodnie z poleceniem przybory szkolne wypowiedziane przez nauczyciela. Uczeń wykonuje zadania interaktywne polegające na dopasowaniu zdania do odpowiedniego przyboru szkolnego. http://innowacja.sfera.lublin.pl/lessons/k3n1/index.html 2. Na tablicy znajdują się obrazki z obiektami w mieście. Zadaniem uczniów jest nazwanie obiektu w języku niemieckim, a następnie dopasowanie obiektu do podanych zwrotów przyimkowych ( in die, ins, in den, auf den). Nauczyciel wskazuje na dany obiekt i zadaje pytanie: Wohin gehst du? Uczniowie odpowiadają pełnym zdaniem : Ich gehe in die Schule. 3. Uczniowie grają w Kettenűbug. Na karteczkach otrzymują zapisane polecenia w języku niemieckim: Springe Seil. Odczytują polecenie koledze, który musi to polecenie wykonać, wykorzystując przy tym odpowiednie rekwizyty. 4. Kőrperteile- zadaniem uczniów jest dopasowanie znajdujących się jest na zamieszczonym na tablicy plakacie części ciała do odpowiednich napisów. Następnie w celu powtórzenia rodzajników nauczyciel wypowiada części ciała z rodzajnikiem der, np. der Hals wówczas zadaniem uczniów jest dotknięcie brzucha - części ciała r rodzajnikiem das – uczniowie dotykają nogę - części ciala z rodzajnikiem die- uczniowie dotykają nos 5. Nauczyciel rzuca piłkę do ucznia, zadając pytanie: Was tut dir weh? Wybrany uczeń odpowiada uwzględniając obrazek z daną częścią ciała, który ma przy sobie. 6. Uczniowie grają w Fliegenklatschen. Zadaniem uczniów jest dotknięcie klapką na muchy obrazka przedstawiającego ubranie. Nazwę ubrania wypowiada nauczyciel lub inny uczeń. 7. Na koniec lekcji w celu utrwalenia słownictwa o częściach ciała uczniowie śpiewają piosenkę „Komm und tanz mit mir.” oraz piosenkę Tschu-Tschu wa W celu podsumowania lekcji nauczyciel przyczepia na tablicy napisy: super, schlecht, so lala Zadaje pytanie: Wie habt euch der Unterricht gefallen? Zadaniem uczniów jest podejście do odpowiedniego napisu i naklejenie karteczki: grün – super orange – so lala rot – schlecht Wyświetleń: 0
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |